Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Lornetki myśliwskie

( ilość produktów: 9 )

Podróżnicza lornetka wojskowa

Jeżeli dużo podróżujesz, to będzie potrzebna Ci lornetka o zwartej konstrukcji, lekka i niewielka, oraz odporna na wstrząsy i koniecznie wodoodporna. Warto wtedy postawić na  którąś z lornetek o powiększeniu 8 – 10 razy i aperturze między 24 a 40 milimetrów, o polimerowej bądź polimerowo – szklanej optyce i laminatowym lub plastikowym korpusie.

Obserwacje przyrody, ptaków, krajobrazów

Kiedy jesteś miłośnikiem obserwacji przyrody polecamy Ci lornetki, które  mają parametry zbliżone do 8 x 35 lub 8 x 40. To niewielkie, łatwo mieszczące się plecaku lornetki, zapewniające stabilną obserwację z ręki, posiadające wystarczającą zdolność zbierania światła żeby dać jasny obraz o dobrej rozdzielczości . Przy wyborze lornetki do obserwacji warto zwrócić uwagę  na zakres ustawienia ostrości lornetki na niewielkie odległości , przy czym minimalny dystans obserwacji nie powinien być większy niż kilka metrów.

Astronomia

Przy obserwacji nieba kluczowym czynnikiem jest zdolność zbierania światła. Warto wybrać  lornetkę o aperturze co najmniej 50 milimetrów. Popularne modele to 7 x 50 i 10 x 50, przy czym pierwszy z wymienionych modeli najlepiej sprawdza się w warunkach bardzo ciemnego, wiejskiego nieba, zaś drugi nadaje się bardziej do obserwacji podmiejskich, gdzie pojaśnienie nieba  jest dość znaczne. Obie lornetki zapewniają dobre prowadzenie z ręki, choć dla komfortu wskazane jest użycie statywu.

Duże lornety astronomiczne

Lornetki o średnicy obiektywów 70, 80, czy nawet 100 milimetrów odkryją przed tobą słabsze obiekty głębokiego nieba i uwidocznią subtelne szczegóły. Jeżeli możesz sobie pozwolić na jedną z tych zazwyczaj dość drogich lornetek oraz dobry statyw, oraz jeśli nie przeszkadza ci, że jest to sprzęt relatywnie duży, zostaniesz nagrodzony niesłychanymi widokami każdej pogodnej nocy

MarkaMarka
CenaCena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.64 / 5.00 440 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-14
Bardzo szybko i solidnie dlatego daję pięć gwiazdek
2024-03-27
Wszystko super
pixel